Zes "miljoen dollar-auto's" verkocht bij Bonhams 'Mercedes-Benz Museum Stuttgart-veiling

Anonim

Zes 'miljoen dollar-auto's' verkocht bij Bonhams Mercedes-Benz Museum Stuttgart-veiling

Collectibles

Mike Hanlon

31 maart 2015

33 afbeeldingen

Ken je auto's? Slechts vier van de zes miljoen dollar auto's zijn afgebeeld. Het is een fiets. Welke zijn miljoenen dollars auto's?

De volle glorie van de driepuntige ster van Mercedes-Benz was te zien op de tweede jaarlijkse klassieke veiling van Bonhams voor het merk in Stuttgart in het weekend. Gehouden in het Mercedes-Benz Museum, zes individuele auto's verkocht voor meer dan een miljoen dollar, met als hoogtepunten een 1931 model 770 Cabriolet D die verkocht voor € 2.311.500 (US $ 2.516.987), een 1938 540 K Cabriolet A die verkocht voor € 2.760.000 ($ 3.005.357) en een volledig functionerende 115-jarige Benz Ideal Vis-a-Vis-motorwagen die € 212.750 ($ 231.663) ophaalde.

Voorbij die drie-sterrenattracties werden vier Mercedes-Benz 300 SL's verkocht voor meer dan een miljoen per stuk, en een 1925 Mercedes TYPE 8 Ladies 'Bicycle haalde € 10.925 ($ 11.896), wat een record van een soort moet zijn.

De Vis-a-Vis en damesfiets zijn allemaal opmerkelijker in die zin dat ze werden geproduceerd vóór de toetreding van Benz & Cie en Daimler Motoren Gesellschaft (DMG) in 1926. Gegeven de samenstellende helften van Mercedes-Benz werden gesticht in 1886 (met het patent voor de eerste auto zoals wij die kennen) en respectievelijk 1890, kan het bedrijf met recht beweren de oudste autofabrikant ter wereld te zijn, en de kracht van de single marque-verkoop kan getuigen van het welzijn van het merk een eeuw en een kwartier later.

Voor diegenen die de tijd hebben genomen om persoonlijk aanwezig te zijn, brengt het Mercedes-Benz Museum de geschiedenis van 's werelds oudste autofabrikant voortreffelijk in kaart, met 1.500 exposities en 160 monumentale voertuigen.

Na de inaugurele verkoop van Bonhams Mercedes-Benz vorig jaar, voorspelt de verkoop van auto's van zes miljoen dollar een goede ontwikkeling voor een nieuw groots klassiek veilingevenement voor oldtimers in combinatie met het snelgroeiende vierdaagse Retro Classics-evenement in Stuttgart.

Dit jaar breidde het 15e jaarlijkse Retro Classics-evenement zich uit tot een gigantische 120.000 vierkante meter aan tentoonstellingsruimte, met 1.500 exposanten in acht volledig geboekte zalen zoals die hierboven, waardoor een vintage auto-liefhebber's hemel ontstaat. Vorig jaar toonden de statistieken meer dan 80.000 bezoekers, van wie 40 procent meer dan 100 kilometer (60 mijl) naar de show had gereisd.

Stuttgart is ook de thuisbasis van het Porsche Museum, dat een van de vele musea was die tentoonstelden op de Retro Classics 'Marktplaats van Musea, samen met het August Horch Museum, het Zündapp Museum en het Historische en Klassieke Auto's Museum van Meßkirch.

Zoals de persmaterialen van de zelfbenoemde 'klassieke auto-conventie' veel moeite deden om erop te wijzen, 'klassieke voertuigen zijn veel meer dan alleen investeringen en voorwerpen van verzamelaars'. Dit geloof betekent dat Retro Classics zichzelf altijd heeft beschouwd niet alleen als een verkooptentoonstelling, maar ook als een platform voor de auto als een cultureel artefact. "

Hoe het ook zij, er is weinig twijfel over dat de mensen die zes auto's in zeven figuren hebben uitgedeeld, zich er volledig van bewust waren dat de voertuigen die ze aankochten nu welbekende en volledig legitieme instrumenten zijn voor het creëren van rijkdom, en als Bonham's ( een ander premium merk met een aanzienlijke levensduur werd vastgesteld in 1793) veilingbeschrijving van de volgende auto merkte op: "Het is niet verrassend dat een (film) regisseur zoals Charell de eigenaar zou zijn geweest van zo'n fantastische auto: deze waren duidelijk symbolen van succes, status en stijl. "De miljoen dollar auto's

1931 Mercedes-Benz 770 Cabriolet D

Verkocht voor € 2.311.500 ($ 2.516.987)

Het werd geïntroduceerd op de Paris Motor Show in 1930, waar het tot de hoogtepunten van de dag behoorde, en de Mercedes-Benz 770 was het grootste model dat het bedrijf in die tijd had geproduceerd, en won snel de sobriquet "Großer. " De 770 werd aangedreven door een achtcilinder lijnmotor die 7, 7 liter verplaatst en een indrukwekkende 150 pk produceerde, terwijl de optionele supercharger de prestaties tot 200 pk verhoogde. Wanneer nieuw, kostte het 47.500 RM (Reichsmark), ongeveer de prijs van een gezinswoning.

Een van de 18 geproduceerde, deze Mercedes-Benz 770 Cabriolet D was oorspronkelijk eigendom van de Duitse acteur, producent en regisseur, Erik Charell (1894-1974).

Charell was curator van enkele van de meer glamoureuze en gewaagde toneeluitvoeringen van de jaren 1920 en 1930, en wordt gecrediteerd met het uitdagen van het conservatisme dat het Duitse theater domineerde door, onder andere, artistieke naaktheid aan zijn toneelproducties te introduceren. Zijn latere recensies bevatten bekende namen zoals Marlene Dietrich, Claire Waldoff en Louis Armstrong, die speelde in een jazzversie van Shakespeare's A Midsummer Night 's Dream .

De 770 Cabriolet D werd op 18 augustus 1931 aan Charell in Berlijn geleverd. Charell vluchtte naar de VS vlak nadat de nazi's aan de macht kwamen, werkend voor de Fox Film Corporation in Hollywood. Hij keerde na de oorlog terug naar Duitsland en genoot in 1950 een enorm succes met de muzikale komedie Feuerwerk, waaruit de wereldwijde hit O mein Papa kwam . In 1969 ontving Charell de Duitse filmprijs, de Filmband in Gold, voor zijn uitstekende bijdrage aan de Duitse filmindustrie.

1938 Mercedes-Benz 540 K Cabriolet A

Verkocht voor € 2.760.000 ($ 3.005.357)

De duurste verkoop op de dag was een Komatsu Cabriolet A. uit 1938. De prachtige art deco 540 K sculptuur op wielen voer door het geschatte prijsbereik van € 2.000.000 tot € 2.500.000 om uiteindelijk te vallen voor € 2.760.000.

De werkelijk prachtige tweezitter is gerestaureerd naar het concours en uiterst zeldzaam, met de 540 K Spezial Roadsters tot de meest waardevolle auto's ter wereld. Een snelle blik door onze lijst met 100 meest waardevolle auto's levert tal van voorbeelden op van dit model, met de duurste, voorheen het eigendom van Baroness Gisela von Krieger, die in 2012 voor $ 11.770.000 op Pebble Beach heeft verkocht.

1960 Mercedes-Benz 300SL Roadster

Verkocht voor € 1.121.250 ($ 1.220.926)

De Mercedes-Benz 300SL Roadster uit 1960 is de duurste van de vier 300SL's die op die dag voor meer dan een miljoen dollar zijn verkocht. De nieuwe eigenaar van de Mercedes-Benz 300SL Roadster is 1960, en de eerste is de Duitse industrieel Alfried Krupp von Bohlen und Halbach. (1907-1967), van de prominente 400 jaar oude Duitse dynastie. Het gezin werd beroemd om de productie van staal en bewapening en berucht om hun wrede gebruik van slavenarbeid tijdens de Tweede Wereldoorlog. Het familiebedrijf was het grootste bedrijf in Europa aan het begin van de 20e eeuw.

1955 Mercedes-Benz 300 SL 'Gullwing '

Verkocht voor € 1.046.500 ($ 1.139.531)

1961 Mercedes-Benz 300 SL Roadster

Verkocht voor € 1.092.500 ($ 1.189.621)

1957 Mercedes-Benz 300 SL Roadster met hardtop

Verkocht voor € 1.058.000 ($ 1.152.054)

Andere belangrijke verkopen

1900 Benz & Cie Ideal 41/2 HP enkelvoudige cilinder vis-à-vis

Verkocht voor € 212.750 ($ 231.663)

Carl Benz ontwikkelde en patenteerde de eerste auto met interne verbranding in 1885, een driewieler. In 1892 hadden Benz-auto's vier wielen en de Vélocipede (Vélo) die in 1894 werd geïntroduceerd had een eencilindermotor die 1, 5 pk ontwikkelde en was de best verkochte auto van zijn tijd, en te midden van de groeiende concurrentie van de nieuwe Système Panhard en De Dion Bouton, de soort evolueerde snel.

De "Ideal " werd geïntroduceerd in 1898, met het koetswerk boven op een plat platform, in tegenstelling tot het multi-level Velo-frame. Tegenover de twee hoofdstoelen stond een kleine extra zitplaats tegenover de bestuurder, vandaar de naam Vis-a-Vis. In deze vorm zou de Benz Patent Motorwagen tot 1902 overleven, toen zijn concepten plaats maakten voor modernere ontwerpen.

Een van de vele moderne kenmerken van de Ideal van 1900 was een tussenliggende mechanische versnellingsbak, die drie snelheden leverde en omgekeerd in de riem en het kettingaandrijfsysteem. Massieve banden waren nog steeds de orde van de dag in 1900, maar de wielophanging was goed met volledig elliptische voor en semi-elliptische achtervering en ook een volledige elliptische dwarse voorveer.

Zoals blijkt uit zijn verkoper, is deze late serie Benz een veel praktischer en bruikbaarder auto dan zijn eerdere broeders. Met name zijn drie versnellingen zorgen voor een echte tussenversnelling, naast een kruipversnelling voor heuvels en een directe aandrijving voor vlakke grondopties.

In overeenstemming met de grote, stevige ééncilinder motor met 4, 5 pk, wordt het naar verwachting "schaal " langs de weg gelukkig gemeld bij snelheden van meer dan 20 mph, wat meer is dan voldoende ten opzichte van zijn stopmogelijkheden! Voor de purist is het ook de moeite waard om op te merken dat de auto 'mooi' rijdt op zijn verdamper en met behulp van hexaanbrandstof. Het volledige en fantastische verhaal staat op de Bonhams 'veilingpagina.

1931 Mercedes-Benz 15/75 PS Mannheim 370 S Roadster

Verkocht voor € 552.000 ($ 601.071)

1954 Mercedes-Benz 300 S Cabriolet A

Verkocht voor € 465.750 ($ 507.154)

1957 Mercedes-Benz 300 SC Coupé

Verkocht voor € 572.700 ($ 623.612)

Vier gesigneerde ansichtkaarten van Mercedes-Benz Grand Prix-coureurs uit de jaren '30

Verkocht voor € 875 ($ 953)

De grootste supersterren van de jaren dertig waren filmsterren, geselecteerde vliegers en kampioenen voor motorracen en Mercedes-Benz had een volledig team van laatstgenoemden. Deze gesigneerde ansichtkaarten gingen elk voor meer dan $ 200.

1925 Mercedes TYPE 8 Damesfiets

Verkocht voor € 10.925 ($ 11.896)

Het Verdrag van Versailles dat volgde op de Eerste Wereldoorlog verbood specifiek de productie van iets van militaire aard, waardoor de Duitse bedrijven die zich bezighouden met de luchtvaartindustrie gedwongen werden hun fabrieken te converteren naar het creëren van goederen in vredestijd.

BMW en Mercedes hadden vliegtuigmotoren gemaakt en die productiecapaciteit werd in het geval van BMW overgedragen aan huishoudelijke gebruiksvoorwerpen en motorfietsen, terwijl de Mercedes-fabriek in Marienfelde begon met het produceren van fietsen.

Gebouwd door Mercedes Fahrradwerke GmbH, is deze damesfiets van type 8 gerestaureerd tot een zeer hoge standaard. De machine blijft in wezen zijn originele specificatie, waarbij de Mercedes driepuntige ster aan de voorzijde, aan het zadel (zeer zeldzaam) en aan het kettingwiel wordt vastgehouden. Bovendien zijn er Mercedes-transfers op de framebuizen en achterspatbord, terwijl de kettingkast en bagagedrager accessoires zijn die door Hebie zijn gemaakt.

Deze Mercedes-Benz 300 S Cabriolet A uit 1954 werd verkocht voor € 465.750 ($ 507.154)

Deze Mercedes TYPE 8 damesfiets uit 1925 werd verkocht voor € 10.925 ($ 11.896)

Ansichtkaarten van de supersterren van de jaren dertig, compleet met handtekeningen

Deze 1931 Mercedes-Benz 15/75 PS Mannheim 370 S Roadster verkocht voor € 552.000 ($ 601.071)

Deze Mercedes-Benz 540 K Cabriolet A uit 1938 werd verkocht voor € 2.760.000 ($ 3.005.357)

Deze 1900 Benz & Cie Ideal 41/2 HP enkele cilinder Vis-à-Vis verkocht voor € 212.750 ($ 231.663)

Deze 1961 Mercedes-Benz 300 SL Roadster verkocht voor € 1.092.500 ($ 1.189.621)

Deze 1957 Mercedes-Benz 300 SL Roadster met (afneembare) hardtop verkocht voor € 1.058.000 ($ 1.152.054)

Het dashboard van de Mercedes-Benz 770 Cabriolet D uit 1931 die verkocht voor € 2.311.500 ($ 2.516.987)

Deze 1957 Mercedes-Benz 300 SL Roadster met hardtop verkocht voor € 1.058.000 ($ 1.152.054)

Deze Mercedes-Benz 770 Cabriolet D uit 1931 werd verkocht voor € 2.311.500 ($ 2.516.987)

Deze 1960 Mercedes-Benz 300SL Roadster ooit eigendom van Alfried Krupp von Bohlen und Halbach verkocht voor € 1.121.250 ($ 1.220.926)

Deze 1960 Mercedes-Benz 300SL Roadster ooit eigendom van Alfried Krupp von Bohlen und Halbach verkocht voor € 1.121.250 (US $ 1.220.926)

Een van de acht zalen op het Retro Classics-festival

Deze Mercedes-Benz 300 SL Gullwing uit 1955 werd verkocht voor € 1.046.500 ($ 1.139.531)

Deze Mercedes-Benz 300 SC Coupé uit 1957 werd verkocht voor € 572.700 ($ 623.612)

De originele stempels en naamplaatjes getuigen van de originaliteit van deze 1900 Benz & Cie Ideal 41/2 HP enkele cilinder Vis-à-Vis die verkocht voor € 212.750 ($ 231.663)